Řadit dle: hodnocení serveru, názvu, ceny

Přijímačky na VŠ v pohodě - balíček OSP + ZSV

Přijímačky na VŠ v pohodě - balíček OSP + ZSV TAKTIK
Rozsah: A4
Hodnocení serveru: * * * * *

Balíček dvou cvičebnic k přijímacím zkouškám na vysoké školy a k přípravě na Národní srovnávací zkoušky. Vhodné pro přípravu jak k ZSV, OSP, tak k TSP MU.

Studijní předpoklady (OSP) + Základy společenských věd (ZSV)

Cena: 499 Kč (běžná cena 678 Kč)
Podrobné informace

Evropská unie k maturitě a přijímacím zkouškám na VŠ

Autor: Jana Petrželová
Rozsah: 117 stran
Hodnocení serveru: * * * * *

Evropská unie k maturitě a přijímacím zkouškám na VŠ k maturitě z OSZ, k přijímacím zkouškám na VŠ, pro studium EU a mezinárodních vztahů v prvních ročnících humanitních VŠ

Cena: 119 Kč (běžná cena 129 Kč)

Přehled moderních politologických teorií

Autor: B. Říchová
Rozsah: 304 stran A4
Hodnocení serveru: * * * * *

Přehled důležitých teoretických koncepcí politiky umožňuje zorientovat se v pojmech a přístupech soudobé empirické politologie. Do přehledu jsou začleněny i základní poznatky o nedemokratických, tj. totalitních a autoritářských politických systémech.

Cena: 349 Kč (běžná cena 357 Kč)

Politologie - základy společenských věd

Autor: Dr. R. David
Rozsah: 464 stran A5
Hodnocení serveru: * * * * *

Nejprodávanější učebnicí základů politologie. Páté přepracované a rozšířené vydání úspěšné učebnice pro studenty SŠ, VŠ, jejich učitele i další zájemce. Změny se týkají nahrazení některých textů vhodnějšími, aktualizace či upřesnění určitých údajů a někdy rovněž rozšíření informací v úvodech kapitol.

Cena: 199 Kč (běžná cena 209 Kč)

Úvod do současné politologie

Autor: Blanka Říchová
Rozsah: 206 stran A4
Hodnocení serveru: * * * * *

Publikace přehledně shrnuje základní aspekty charakterizující současné demokratické politické systémy zemí západní Evropy.
Vychází z tradičního komparativního přístupu ke studiu politických systémů a klade důraz na nejnovější hledisko tzv. policy analysis, které systémový výzkum rozvíjí. Oproti běžným komparativním studiím se předložená práce věnuje i problematice byrokratického aparátu a roli administrativy v současných politických procesech. Publikace je koncipována jako obecně komparativní přehled základních témat a problematiky, který současně prostřednictvím ilustrativních příkladů nabízí informace o konkrétních problémech, s nimiž se v současné době v těchto systémech setkáváme. Strukturovanost textu umožňuje, aby se v něm orientovali i zájemci o danou problematiku z řad veřejnosti.

Cena: 259 Kč (běžná cena 267 Kč)
Podrobné informace

Přijímačky na VŠ v pohodě - Základy společenských věd (ZSV)

Rozsah: 152 stran, A4

Komplexní příprava k přijímacím zkouškám na vysoké školy ze společenských věd (ZSV) a k Národním srovnávacím zkouškám ze ZSV.

Cena: 319 Kč (běžná cena 339 Kč)
Podrobné informace

Základy II. díl. Péče o obec (O polis)

Autor: Jaroslava Pešková a kol.
Rozsah: 198 stran

Učebnice pro humanitní obory - filozofická fakulta, pedagogická fakulta, pro učitele a žáky středních škol  k maturitěl

Cena: 169 Kč (běžná cena 200 Kč)

Základy III. díl. Péče o jazyk a komunikaci

Autor: Jaroslava Pešková a kol.
Rozsah: 292 stran

Cena: 169 Kč (běžná cena 288 Kč)

Budoucnost mezinárodních vztahů

Autor: Iver B. Neumann, Ole Waever (eds.)
Rozsah: 408 stran

Budoucnost teorie mezinárodních vztahů je analýza práce dvanácti současných klíčových teoretiků mezinárodních vztahů. Zaměřuje se zejména na ty, kteří měli na tento obor takový vliv, že ho rozvíjeli novými směry.
Zatímco ostatní disciplíny v sociálních vědách pojednávají o svých oblastech zájmu ve vztahu k dílům jednotlivců, teorie mezinárodních vztahů se často pojímá z hlediska paradigmat, tradic a myšlenkových škol. Tato kniha však v rozporu s tradicí postupně analyzuje těžiště díla nejdůležitějších současných teoretiků, každého myslitele zasazuje do kontextuální krajiny tohoto oboru, popisuje jeho charakteristický přístup a naznačuje, co se od něho mohou ostatní naučit.

Cena: 348 Kč (běžná cena 395 Kč)

Příruční slovník občana

Autor: M. Mičienka
Rozsah: 283 stran A5

Tato příručka vymezuje důležité pojmy, jež souvisí s životem v demokratické společnosti.

Cena: 179 Kč (běžná cena 209 Kč)