Čeština - Literatura

Úvodní strana / Na přijímací zkoušky VŠ / Třídění dle oborů / Čeština - Literatura - Bohemistika

Řadit dle: hodnocení serveru, názvu, ceny

Jak na VŠ Bohemistika

Autor: Miroslav Štochl
Rozsah: 185 stran
Hodnocení serveru: * * * * *

Jak na VŠ představuje nový typ publikace, která si klade za cíl odpovědět na titulní otázku dvojím způsobem. Uchazečům o studium by kniha ráda pomohla v zodpovědném úkolu ujasnit si představu o zvoleném oboru a stala se pomocníkem v základním předpokladu vysokoškolského studia bohemistiky, tj. na VŠ se dostat.

Cena: 149 Kč (běžná cena 159 Kč)
Podrobné informace

Testy z českého jazyka k přijímacím zkouškám VŠ

Testy z českého jazyka - učební materiál pro přípravu na VŠ
Autor: Mgr. S. Radotínská Hvězdová
Rozsah: 87 stran A4
Hodnocení serveru: * * * * *

Tato příručka je určena všem, kteří se připravují na přijímací zkoušky na vysoké škole, kde je obsahem i zkouška z českého jazyka. Jsou to školy humanitně zaměřené – pedagogické, psychologické, sociální fakulty, žurnalistika a další. Ukázku vzorového testu si můžete stáhnout u této knihy.

Cena: 199 Kč (běžná cena 250 Kč)
Podrobné informace

Úvod do studia literární vědy

Autor: E. Petrů
Rozsah: 187 stran A5
Hodnocení serveru: * * * * *

Kniha je určena nejen vysokoškolským studentům filologických oborů, ale díky svému pojetí i širšímu okruhu zájemců o tuto problematiku.

Cena: 159 Kč
Podrobné informace

Přijímací zkoušky na vysoké školy český jazyk a literatura

Autor: Marie Čechová a kol.
Rozsah: 168 stran
Hodnocení serveru: * * * * *

Zcela nová a na knižním trhu ojedinělá příručka, jejímiž autory jsou zkušení vysokoškolští pedagogové, je základní pomůckou pro uchazeče o přijetí na vysoké školy, na nichž je součástí přijímacího řizení zkouška z českého jazyka a literatury.

Cena: 129 Kč (běžná cena 137 Kč)

Znaky a hodnoty

Autor: Mojmír Otruba
Rozsah: 256 stran
Hodnocení serveru: * * * * *

Mojmír Otruba (nar. 1923) je jedním z pražských neostrukturalistů. Působil v Ústavu pro českou literaturu. Za studií na filozofické fakultě Univezity Karlovy byl žákem Antonína Grunda a Vladimíra Šmilauera, později se odborně formoval hlavně na díle Jana Mukařovského a Felixe Vodičky, byl také ovlivněn antropologií Clauda Lévi-Strausse. Jako literární historik bohemista se přednostně zabývá literaturou 18. a 19. stol. (monografie o Boženě Němcové, s Miroslavem Kačerem dvě knihy o J.K.Tylovi, autorství četných hesel a spoluredaktorství několika literárních slovníků). Často se přitom zaměřuje ke konfliktním situacím, v nichž záležitosti literární, prolínající se společenskými, výrazně zasahují  hodnotový horizont (recepce K.H.Máchy, spory o Rukopisy). Tak jako jsou jeho stati textologické podníceny zkušenostmi z jeho ediční činnosti (krit. vydání díla Tylova,Šolcova, Šrámkova aj.), tak i jeho studium obecné problematiky literární historie a otázek literárně troretických je vesměs provokováno jeho praxí historiografickou (vztah mezi systémem  literatury a individualitou uměleckého tvůrce, konotované výpovědi, mezitextovost, axiologie literárního díla). Studium sémiotické základny pražského strukturalismu obohacuje tak Otruba  zejména o zřetel k tzv. pragmatické dimenzi sémiózy, jeho obecná a teoretická tázání se povětšinou dotýkají toho, v čem je znakovost nutně svázána s jedinečností dějinně kulturního času.

Cena: 109 Kč (běžná cena 169 Kč)

Procvičovací TESTY z českého pravopisu

Autor: Radka Kneblová
Rozsah: 72 stran

Procvičte si pravopisné jevy, ve kterých se nejčastěji chybuje. 20 testů po 15 úkolech, různé typy otázek a úkolů. V řešení je uvedena nejen správná varianta odpovědi, ale také její bližší vysvětlení.

Útlá knížka vhodná pro přípravu na přijímací zkoušky na střední školu nebo k maturitní zkoušce z českého jazyka.

Cena: 62 Kč (běžná cena 69 Kč)

Čtenářský deník - notes CLEVER MINDS

Velký notes pro detailní zápisy o přečtených knihách.

Co ve Čtenářském deníku najdete?

• praktický seznam 50 přečtených knih
  • kromě dostatku místa pro zaznamenání základních věcných údajů o knize také možnost uvedení původního názvu knihy a jazyka knihy, v němž jste ji četli
  • prostor pro vyjmenování a charakteristiky hlavních postav
  • řádky pro poznamenání ocenění knihy
  • výzvu k zamyšlení nad přečteným dílem a vlastní hodnocení
  • 46 poznámkových stran pro čtenářovu kreativitu všechny knihomoly, kteří chtějí mít přehled.

Cena: 310 Kč

MATURITA 2019-2020 z českého jazyka a literatury

Maturita 2019-2020 z českého jazyka a literatury
Autor: Petra Adámková, Eva Beková, Dagmar Dvořáková, Blanka Gruntová, Soňa Havlíčková, Jan Křeček, Šárka Pešková, Jindřiška Svobodová, Pavel Šidák, Ivana Šelešovská
Rozsah: 160

Komplexní cílená příprava na maturitní zkoušku z českého jazyka a literatury, poskytující metodická doporučení jak k přípravě na zkoušku, tak k jejímu průběhu. Zohledňuje aktuálně platný katalog požadavků a je sestavena na základě maturitních zkoušek v letech 2015-2018.

Cena: 189 Kč (běžná cena 199 Kč)

Školní pravidla českého pravopisu

Autor: Kolektiv autorů
Rozsah: 368 stran

Nově zpracovaná Školní pravidla českého pravopisu nejen pro žáky a studenty! Přehledně uspořádaný výklad pravopisných zásad umožní rychle se zorientovat a snadno pochopit dané pravidlo.

Cena: 135 Kč (běžná cena 149 Kč)

Sémiotika

Autor: Černý Jiří; Holeš Jan
Rozsah: 368 stran

Kniha vymezuje obor sémiotiky jako vědy o znakových systémech.

Cena: 459 Kč (běžná cena 499 Kč)