Nultý ročník - lékařská fakulta, veterinární a farmaceutická

Vyberte si kurz podle fakulty / Lékařské, veterinární a farmaceutické fakulty

BIOLOGIE přípravný kurz - 2021/22

NázevMístoTermínRozsahCenaPřihlásit se
BIO - ONLINE SOBOTA 1x za 14 dní

2021   23. října; 6., 20. listopadu; 4., 18. prosince

SOBOTA nepravidelně po 6 lekcích á 45 min. (9.30-14.30), celkem 30 lekcí

BIO - ONLINE STŘEDA 1x týdně

2021   20., 27. října; 3., 10., 24. listopadu; 1., 8., 15. prosince

Ještě jsou volná místa!

STŘEDA  1x za týden, 8 setkání po 4 lekcích á 45 min. (17.00- 20.10). Celkem 32 lekcí

BIO - Praha SOBOTA 1x za 14 dní

ZŠ Strossmayerovo nám. 4, Praha 7

2021   23. října; 6., 20. listopadu; 4., 18. prosince

5x SOBOTA po 6 lekcích á 45 min. (9.30-14.30), celkem 30 lekcí

BIO - ONLINE SOBOTA 1x za 14 dní

2022    8., 15., 22. ledna; 5., 19. února

SOBOTA nepravidelně po 6 lekcích á 45 min. (9.30-14.30), celkem 30 lekcí

BIO - ONLINE - STŘEDA 1x týdně

2022   12., 19., 26. ledna; 2., 9., 16., 23. února; 2. března

BIOLOGIE přípravný kurz 2021/22

Kurz je přípravou na studium na přírodovědeckých, lékařských, pedagogických a farmaceutických fakultách.

Kvůli současné situaci kolem pandemie Covidu-19 vypisujeme všechny kurzy ve dvou verzích. 1. Kurz v online podobě se živou výukou lektora v malé skupině s podklady online. 2. Kurz v prezenční podobě s výukou ve škole (v případě zhoršení pandemie bude prezenční kurz převeden do online).

Proč si vybrat tento kurz?

• lektor vám předá informace a rady o přijímacím řízení
  • prověříte svoje znalosti a doplníte o další poznatky
  • vyzkoušíte testové úlohy z přijímaček

Příprava na příjímací zkoušky a na státní maturitu z biologie.

Určen pro:

Kurz je určen všem studentům, kteří se chtějí důkladně připravit na přijímací zkoušky na medicínu, přírodovědné fakulty všech vysokých škol.

Osnova:

Biologie

• Úvod do biologie, složení živých soustav.
  • Prokaryotická a eukaryotická buňka – buňka rostlinná a živočišná.
  • Viry a bakterie.
  • Přehled botaniky a zoologie.
  • Úvod do anatomie člověka.
  • Latinská terminologie - základní terminologie orgánových soustav. Základní taxonomické jednotky v zoologii a v botanice
  • Genetika - Mendelovy zákony, chromozómy a rozmnožování, genová analýzy, vazba genů, pohlavní chromozómy, mimojaderná dědičnost, genetika populací, od genu ke znaku, proteosyntéza, genetika virů a bakterií

Vyučující:

Naši lektoři jsou odborníci s pedagogickou praxí a zkušenostmi a předají Vám cenné informace o přijímacích zkouškách. Často jsou také autory učebnic a publikací určených k přípravě na tyto zkoušky. Díky optimální velikosti studijních skupin mohou vyučující reagovat na dotazy a podněty a také získat zpětnou vazbu od studentů a proberou s Vámi náročnou látku, doporučí vhodnou literaturu.  Naším společným cílem je, abyste se dostali na Vámi vybranou vysokou školu a čas, který věnujete výuce, byl pro Vás příjemný a užitečně strávený.

Lektorka Jana Lomozová o sobě

V kurzech společnosti Amos - Kam Po Maturitě vyučuji již čtvrtým rokem. Působím zde jako lektorka kurzů biologie, chemie a fyziky k přijímacím zkouškám na medicínu a jiné přírodovědné obory. Kromě těchto kurzů mimo jiné vyučuji na Ústavu jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy. Mám úspěšně ukončené 4 roky medicíny na 2. lékařské fakultě UK v Motole, kde dosud učím ve volitelném předmětu Vyšetřovací metody v lékařské genetice. Při přijímacích zkouškách na tuto fakultu jsem dosáhla z biologie, chemie i fyziky 100% úspěšnosti. Také jsem autorkou e-kurzu pro přijímací zkoušky na lékařské fakulty (a další fakulty s přírodovědným a zdravotnickým zaměřením). Miluji přírodní vědy, v maturitním ročníku jsem vyhrála krajské kolo Chemické olympiády. K mým zájmům patří cestování, plavání, tandemová cyklistika, kočky a zahrádkaření.

Cena:

Další informace:

• Doplňkové studijní materiály a testy ZDARMA
  • Intenzivní psaní testů různých variant, zadání z minulých let, přijímačky nanečisto
  • 5% na každý další kurz pořádaný agenturou AMOS v tomto školním roce

10% na publikace z nabídky agentury AMOS