balíček MEDICÍNA 2. lékařská fakulta UK

Tento balíček pro uchazeče o studium medicíny obsahuje základ, který užijete k přípravě na přijímací zkoušky na 2. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy.

Cena: 1 312 Kč Objednat

Balíček obsahuje tyto knihy:

Modelové otázky pro přijímací zkoušky na 2. lékařskou fakultu UK, 7. vydání

Soubor obsahuje 3 publikace - Biologie, Chemie a Fyzika.

Nové 7. upravené vydání souboru otázek pro uchazeče o magisterské i bakalářské studium. Nepostradatelné knihy pro přípravu na přijímací zkoušky na medicínu na 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy.

Jedná se o otázky modelové - tedy vzorové, což znamená, že ve skutečných přijímacích testech se mohou vyskytnout  otázky odchylné či různě modifikované.

Soubor modelových otázek je určen zájemcům o magisterské i bakalářské studium na 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a slouží především k opakování poznatků získaných středoškolským studiem. Zadání a tematika otázek určují rozsah požadovaných znalostí, které by měl uchazeč ovládat.

Jde již o 7. upravené a rozšířené vydání, které obsahuje soubor otázek se čtyřmi alternativami odpovědí. Výsledky jsou zařazeny v klíči správných odpovědí na konci textu, v případě chemie jsou zvýrazněny velkým písmenem v otázce.

Odmaturuj z biologie

• Odmaturuj! z biologie představuje druhé, přepracované vydání známého titulu z edice Odmaturuj. Jedná se o první titul z nové řady revidovaných vydání.
  • Titul je zpracován dle RVP pro gymnaziální vzdělávání. Je vhodným pomocníkem v přípravě na maturitní zkoušku, ale také na přijímací zkoušky na vysoké školy (studium medicíny, přírodovědných oborů či oborů týkajících se ekologie a ochrany přírody apod.).
  • Publikace je členěna do devíti hlavních celků, které se zabývají obecnými zákonitostmi živých soustav, viry a prokaryotickými organismy, protisty, rostlinami, houbami, biologií člověka, genetikou a ekologií. Druhé, přepracované vydání přináší nové informace o změnách v taxonomii organismů, blíže se zabývá poruchami a nemocemi orgánových soustav člověka, zásadami první pomoci a aktuálními globálními problémy. K obsahovým změnám došlo také v tematickém celku Genetika.
  • Přehlednost usnadňuje grafická podoba titulu, mimo jiné jeho barevnost. Hlavní text obsahuje základní středoškolské učivo a je strukturován do odrážek a odstavců s barevnými nadpisy, důležité pojmy jsou v textu zvýrazněny červeně. Orientaci v textu usnadňují barevné indexy. Žluté písmenné indexy odkazují na poznámku v postranním sloupci, černé číselné indexy odkazují na obrazový materiál (fotografii/ilustraci). Postranní sloupce doplňují informace z hlavního textu, krátké odstavce objasňují pojem z hlavního textu, přinášejí nějakou zajímavost, nebo poukazují na praktické využití poznatku.
  • Porozumění a zapamatování napomáhají názorné barevné ilustrace a fotografie s popisky, schémata, tabulky a mapky.
  • Součástí titulu je přehledný rejstřík, který pomáhá při vyhledávání základních pojmů a témat v titulu.

Odmaturuj z chemie

Druhé, přepracované vydání titulu Odmaturuj! z chemie po obsahové stránce doplňuje vydání první. Publikace je rozdělena do čtyř hlavních celků, které se zabývají obecnou chemií, anorganickou chemií, organickou chemií a biochemií. Nově jsou použity profesionální barevné fotografie, ilustrace a schémata. Titul je určen k přípravě na maturitní zkoušku a na přijímací zkoušky na vysoké školy.

- kniha je přehledně zpracována do 38 kapitol, které jsou dále členěny na menší podkapitoly, příp. i menší       tematické celky
- snadnou orientaci v textu podporuje grafické odlišení ústředního textu od doplňujících poznámek
- text je doplněn mnoha přehlednými tabulkami a názornými schématy
- určeno studentům všech středních škol během celého středoškolského studia, jejich učitelům a ostatním zájemcům o studium chemie