Fyzika stručně a jasně

Nakladatel: Univerzita Palackého v Olomouci
Vazba: vázaná
Rozsah: 208 stran
Typ: učebnice, obsahuje příklady a testové otázky vč. řešení
ISBN: 978-80-244-5702-4

Přehled fyziky v příkladech a testových otázkách

Kniha je vhodná:

- pro výuku a procvičování učiva

- k přípravě studentů na přijímací zkoušky na VŠ

- a pro všechny zájemce o fyziku

Cena: 369 Kč (běžná cena 399 Kč) Objednat

Již třetí, přepracované vydání učebnice nabízí stručně, ale srozumitelně podaný výklad všech oblastí fyziky. Učebnice obsahuje kapitoly z mechaniky, molekulové fyziky a termiky, akustiky, elektřiny a magnetizmu, paprskové, vlnové a kvantové optiky, fotometrie, atomové a jaderné fyziky, astrofyziky.

Výhodou jsou jasně formulované testové otázky s uvedením správné odpovědi v závěru knihy.

V každé kapitole najdete početní příklady s uvedením správného číselného výsledku, fyzikální veličiny a jednotky.

160 ilustrací doprovází výklad učiva. Učebnice dále výstižně uvádí mezipředmětové vazby fyziky na biologii, chemii, medicínu a ostatní přírodovědné předměty.

Najdete zde také kompletní přehled nositelů Nobelovy ceny od roku 1901 do roku 2019 s uvedeným přínosem, členěný do 12 oblastí.