Základy lékařské chemie a biochemie

Základy lékařské chemie a biochemie Autor: Josef Tomandl a kol.
Nakladatel: Masarykova univerzita
Rozsah: 214 str.
Typ: učebnice
ISBN: 978-80-210-6973-2

Učebnice se zaměřuje na základní procesy a přeměny sloučenin probíhající v lidském organismu. Je určena pro přípravu studentů na studium v oborech Všeobecné lékařství, Zubní lékařství, Výživa člověka a Zdravotní laborant.

Cena: 399 Kč Objednat Doporučit známému

Učební text shrnuje vybrané poznatky ze základů chemie a biochemie a je určený pro jednosemestrový kurz. Výběr a výklad předkládaných témat je koncipován s ohledem na základní procesy a přeměny sloučenin probíhající v lidském organismu. Znalost uváděných faktů a zákonitostí je nezbytným předpokladem pro porozumění metabolickým procesům na buněčné a meziorgánové úrovni, které budou náplní předmětu Biochemie v oborech Všeobecné lékařství, Zubní lékařství, Výživa člověka a Zdravotní laborant. Znalost faktů je rovněž důležitá z hlediska pochopení mnohých dějů a zákonitostí v navazujících předmětech, jako je fyziologie a patofyziologie člověka, farmakologie, klinická biochemie a další. Učební text je doporučen jako výchozí zdroj informací pro samostudium a pro rychlé oživení poznatků, které souvisejí s řadou dějů probíhajících na molekulární úrovni v lidském těle.