Sociologie žurnalistiky

Rozsah: 182 str.
Typ: učebnice
ISBN: 80-7178-840-6

Kniha je určena zejména adeptům studia žurnalistiky a mediálních studií, kteří se chtějí dozvědět víc o vzájemném ovlivňování společnosti a médií.

Cena: 219 Kč (běžná cena 277 Kč) Objednat Doporučit známému

Autor probírá základní sociologická témata, která mají vztah k žurnalistice.
Zabývá se hlavními vývojovými tendencemi oboru a pozitivní i negativní mocí, kterou žurnalistika může mít ve vztahu k vývoji mezinárodních vztahů, vnitřní politice států, hospodářství zemí i soukromému životu politiků a mediálně zajímavých osobností. Text analyzuje, jak vzájemný vliv žurnalistů a lidí, kteří mají rozhodující moc, může ovlivňovat vývoj žurnalistického jazyka a strategie novinářů.

Výklad je doplněn přehlednými tabulkami a schématy, jednotlivé kapitoly jsou zakončeny krátkým shrnutím. Předností knihy je i její stručnost a srozumitelnost. Je určena studentům žurnalistiky, mediálních studií a sociologie a také čtenářům, kteří se zajímají o nejnovější tendence oboru, tedy politikům, novinářům, pracovníkům v marketingu a v reklamě.
Brian McNair je profesorem na fakultě filmových a mediálních studií na University of Stirling ve Skotsku a členem Stirling Media Research Institute.