Psychologie pro studenty pedagogických oborů

Psychologie učebnice pro studenty psychologických oborů Pugnerová a kol. Autor: Michaela Pugnerová a kolektiv
Nakladatel: Grada
Rozsah: 280 str.
Typ: učebnice
ISBN: 978-80-271-0532-8

Učebnice určená studentům pedagogických oborů seznamuje čtenáře se základními tématy psychologie vzdělávání, psychologie práce a aplikovaného výzkumu v rámci zlepšování pedagogického procesu.

Cena: 309 Kč (běžná cena 339 Kč) Objednat Doporučit známému

Tato publikace je určená studentům pedagogických oborů – budoucím učitelům, kteří budou pracovat s dětmi mladšího a staršího školního věku, tedy se žáky základní školy.

Text umožňuje studentům nahlédnout do psychologických disciplín ze tří úhlů pohledu: učitele-edukátora, který by měl být vybaven základními znalostmi z obecné, vývojové, pedagogické a sociální psychologie, jakož i psychoterapie; učitele-kolegy, jenž by měl být seznámen se základními poznatky z oblasti psychologie práce; a učitele-vědecko-výzkumného pracovníka, který by měl být seznámen s designem a realizací výzkumné činnosti v pedagogickém procesu.

Celý text doprovázejí četné příklady z praxe autorek a bohatý poznámkový aparát.