Aplikovaná psychologie

Aplikovaná psychologie Autor: Jiří Kučírek a kol.
Nakladatel: Grada
Rozsah: 240 str.
Typ: učebnice
ISBN: 978-80-271-0187-0

Aplikovaná psychologie - vybraná témata

V oblasti trhu práce pojednává publikace např. o problematice pracovního výkonu a jeho hodnocení, volbě povolání a výběru lidí, psychologii práce či psychologie trhu.

Další okruh představuje lidské zdraví - se zaměřením na paliativní péči, lékařskou psychologii a etiku.

Třetí oblast tvoří téma sociálně-psychologického výcviku a jeho výzev pro 21. století.

Závěrečná část je věnována oborovým inspiracím směřujícím ke konceptu radikálního konstruktivismu, uplatňovanému v systemické psychologii, terapii, systemickém poradenství, managementu a dalších oblastech.

Cena: 299 Kč (běžná cena 329 Kč) Objednat Doporučit známému

Vztah aplikované psychologie a psychologie jako takové lze připodobnit ke vztahu mezi užitým uměním a uměním obecně. Monografie mapuje uplatňování teoretických psychologických poznatků při praktické činnosti, například v oblasti sociálně psychologického výcviku nebo ve zcela nových oborech lidské činnosti včetně IT, inovací a tvůrčího myšlení.

Autoři, vysokoškolští pedagogové, se zaměřují především na oblast psychologických disciplín, personalistiky, marketingu, zdravotnictví, školství a dalších. Aplikovaná sociální psychologie má vedle svého praktického významu velký přesah do výchozích teoretických disciplín, kterým umožňuje zpětnou vazbu. Podílí se tak díky své různorodosti a multidisciplinaritě na utváření soudobých paradigmat. Přínosem aplikované sociální psychologie je flexibilita a rychlost, se kterou je možné aplikovat obecné poznatky na nové situace a okolnosti, s nimiž je nutné se vypořádávat v 21. století. Publikace se věnuje mnoha aktuálním problémům, například:

• krize, stres a jeho zvládání, lidské zdraví, lékařská psychologie a etika
  • pracovní výkon a jeho hodnocení, problematika volby povolání a výběru zaměstnanců, psychologie práce a organizace, psychologie trhu
  • sociálně psychologický výcvik a jeho výzvy pro 21. století
  • systemická psychologie, terapie, systemické poradenství a management