Slovník speciální pedagogiky

Slovník speciální pedagogiky Milan Valenta Autor: Milan Valenta a kol.
Nakladatel: Portál
Vazba: pevná
Rozsah: 320 stran, A5
Typ: slovník
ISBN: 978-80-262-0937-9

Cena: 509 Kč (běžná cena 559 Kč) Objednat Doporučit známému

Speciální pedagogika je obor neustále se vyvíjející a k pochopení problematiky je třeba dobře se orientovat v rozsáhlé terminologii, která přesahuje obecné pedagogické názvosloví. Výkladový slovník nabízí abecedně řazená hesla s tím, že jednotlivé pojmy jsou doplněny terminologickými ekvivalenty v angličtině a němčině.
Knihu využijí zájemci o obor speciální pedagogiky (budoucí studenti), učitelé a studenti běžného učitelství, kteří si chtějí rozšířit povědomí o speciální pedagogice.

Autorský kolektiv tvoří: prof. PaedDr. Milan Valenta, Ph.D., prof. PaedDr. Libuše Ludíková, CSc., prof. PaedDr. et PhDr. Miloň Potměšil, Ph.D., doc. PaedDr. Jiří Langer, Ph.D., Mgr. Míla Hutyrová, Mgr. Renata Mlčáková, Mgr. Oldřich Müller, Mgr. Martin Dominik Polínek a prof. PhDr. Marie Vítková.