Psychologie Atkinsonové a Hilgarda

Psychologie Atkinsonové a Hilgarda Autor: Hoeksema - S. Nole; Fredrickson, B. L., Loftus, G. R., Wagenaar, W.A.
Nakladatel: Portál
Vazba: pevná
Rozsah: 888 stran, A4
Typ: učebnice
ISBN: 978-80-262-0083-3

Přepracované vydání jedné z nejužívanějších učebnic psychologie na světě.

Cena: 2 499 Kč (běžná cena 2 765 Kč) Objednat Doporučit známému

Přepracované vydání jedné z nejužívanějších učebnic psychologie na světě podává ucelený přehled nejdůležitějších psychologických poznatků a nových výsledků výzkumů, přičemž kombinuje vědecký přístup se srozumitelným jazykem. Autoři zdůrazňují propojenost psychologického a biologického bádání. V knize jsou pokryty hlavní oblasti psychologie:

• historie a metodologie oboru

• neurobiologické základy lidského chování

• kognitivní psychologie

• emoce a motivace

• psychologie osobnosti

• psychický vývoj

• sociální chování

• psychopatologie

• psychoterapie

Text je doplněn množstvím schémat, fotografií a grafů. Vede čtenáře k utváření vlastních názorů a umožňuje důkladné opakování získaných poznatků. V Portálu rovněž vyšly Testy k Psychologii Atkinsonové a Hilgarda (2011) od Johna G. Carltona, obsahující testové otázky a úkoly k procvičení nesmírného množství dat této učebnice.
Kniha vychází v novém českém překladu. Ten měl za předlohu patnácté anglické vydání, které bylo důkladně přepracováno a aktualizováno.
Kniha je určena vysokoškolským studentům psychologie, učitelství, lékařství a různých sociálních oborů, psychologům, pedagogům, sociálním pracovníkům, zdravotníkům, středoškolákům připravujícím se na studium psychologie a dalším zájemcům o psychologii.

První vydání moderně pojaté učebnice psychologie připravil Ernest Hilgard, profesor psychologie na Stanfordově univerzitě (USA). Postupně se učebnice stala známou jako dílo editorů Atkinsonové a Hilgarda. Dnes je tato nesmírně úspěšná kniha průběžně aktualizována týmem, který se vydání od vydání mění.