SPOLEČENSKÉ VĚDY („nultý ročník“) přípravný kurz - 2018/19

SPOLEČENSKÉ VĚDY („nultý ročník“) přípravný kurz

logo garance vrácení penězPROGRAM GARANCE VRÁCENÍ PENĚZ PŘI NEPŘIJETÍ NA VŠ

Kurz připravuje na přijímací zkoušky filozofických, pedagogických a humanitních fakult.

Proč si vybrat tento kurz?

• intenzivní příprava na všechny humanitní fakulty
  • kurz seznámí s průběhem a obsahem přijímacích zkoušek - procvičování testů z minulých let

• prohloubí znalosti ve společenskovědních disciplínách (filozofie, sociologie, psychologie, historie a dějiny umění)
  • získáte strukturovaný přehled v oblasti společenských věd a schopnost vysvětlit důležité pojmy ze základů společenských věd a politologie.
  •  pochopíte souvislostí a zařazení jednotlivých událostí do kontextu
Cena: 7 490 Kč Objednat Doporučit známému

Určen pro:

Kurz je určen všem studentům, kteří se chtějí důkladně připravit na přijímací zkoušky na humanitní fakulty všech vysokých škol.

Osnova:

Co vás v kurzech čeká:

Společenské vědy

• Psychologie a sociální psychologie osobnostní, sociální, dějiny
  • Politologie a mezinárodní vztahy
  • Sociologie
  • Filozofie a religionistika

Žurnalistika

Příprava na písemnou i ústní část přijímacích zkoušek. Lektor probere níže uvedené bloky, pomůže s orientací v odborné literatuře a vypracováním jejího seznamu. Rozbor a procvičení „Rozhovoru o motivaci a zájmech o studium“ a „Rozhovoru o přečtené odborné i populárně vědecké literatuře“.

• Český jazyk: gramatika, stylistika, stylizace, rozšiřování slovní zásoby, lexikologie, morfologie, smysl a význam slov.
  • Všeobecný přehled: česká a světová politická a mediální scéna, český a světový politický přehled, sledování médií a vybrané kapitoly z literatury.
  • Vybrané předměty žurnalistiky.
  • Praktická žurnalistika.

Politologie

• Vývoj politických věd a základní termíny.
  • Politický systém, volby, volební systémy a legislativní proces, s důrazem na Českou republiku.
  • Světové politické myšlení a teorie, hlavní myslitelé a osobnosti, rozbor jejich díla a textů.
  • Politická geografie a komparatistika.
  • Mezinárodní organizace a instituce.
  • Politický systém významných států a jejich politické uspořádání (USA, Německo, Francie, Velká Británie, Rusko, Čína).
  • Evropská unie.
  • Historie přijetí ČR do EU a její současné postavení v evropských institucích.
  • České politické myšlení a teorie, významní čeští představitelé politických věd.
  • Politický vývoj v českých zemích.
  • Moderní historie po rozpadu východního bloku.
  • Mezinárodní vztahy a diplomacie, postavení ČR v mezinárodním politickém kontextu.
  • Moderní politologické teorie a jiné příbuzné vědy.
  • Konflikty a krize.
  • Příprava na přijímací řízení, přijímací řízení „nanečisto“, práce s informacemi a vyhledávání informací, vytvoření seznamu doporučené literatury, přehled jednotlivých fakult a kateder politických věd.

Vyučující:

Naši lektoři jsou odborníci s pedagogickou praxí a zkušenostmi a předají Vám cenné informace o přijímacích zkouškách. Často jsou také autory učebnic a publikací určených k přípravě na tyto zkoušky. Díky optimální velikosti studijních skupin mohou vyučující reagovat na dotazy a podněty a také získat zpětnou vazbu od studentů a proberou s Vámi náročnou látku, doporučí vhodnou literaturu.  Naším společným cílem je, abyste se dostali na Vámi vybranou vysokou školu a čas, který věnujete výuce, byl pro Vás příjemný a užitečně strávený.

Cena:

(cena včetně DPH 21%)

Další informace:

• Doplňkové studijní materiály a testy ZDARMA
  • Certifikát o absolvování kurzu.
  • Intenzivní psaní testů různých variant, zadání z minulých let, přijímačky nanečisto

5% na každý další kurz pořádaný agenturou AMOS v tomto školním roce

10% na publikace z nabídky agentury AMOS