Sociologický slovník

Rozsah: 288 stran A5
Typ: slovník
ISBN: 978-80-7367-269-0

Slovník obsahuje více než hesel, která stručně a srozumitelně vykládají základní pojmy sociologie a souvisejících věd.

Cena: 329 Kč (běžná cena 359 Kč) Objednat Doporučit známému

Sociologie pomáhá porozumět našemu každodennímu životu ve společnosti i velkým sociálním změnám a krizím. Její poznatky a metody se aplikují v marketingu, politice, kriminologii aj. Je proto součástí studia řady oborů. Slovník obsahuje asi tisíc hesel, která stručně a srozumitelně vykládají základní pojmy sociologie a souvisejících věd. U všech jsou uvedeny anglické ekvivalenty, což usnadňuje čtenáři práci s cizojazyčnou literaturou.

U všech hesel jsou uvedeny anglické ekvivalenty, což usnadňuje čtenáři práci s cizojazyčnou literaturou. Heslář obsahuje několik set stručných hesel biografických. Slovník uvítají studenti sociálních oborů, práva, managementu a ekonomie, učitelé humanitních předmětů, žurnalisté aj.