DĚJINY VÝTVARNÉHO UMĚNÍ A ARCHITEKTURY

NázevMístoTermínRozsahCenaPřihlásit se
Dějiny výtvarného umění a architektury - moderní umění 19. a 20. století Karlovo nám. 3, Praha 2 01.02.2018 - 30.06.2018 IV. semestr - každou středu večer přednáška, 2 vyuč. hodiny, tj. 90 min. 4 950 Kč Přihlásit se na kurz
DĚJINY VÝTVARNÉHO UMĚNÍ A ARCHITEKTURY - II. semestr Večerní zájmový kurz a příprava na VŠ - české, evropské a světové dějiny umění a architektury. Každou středu večer 2 hod. lekce s výkladem a promítáním obrazové dokumentace. 4.10.2017 - 30.6.2018, Karlovo nám. 3, Praha 2.

Nejdůležitější přehledné informace o světovém, evropském i českém výtvarném umění a architektuře různých období, o jejich vlivu a významu pro další odvětví. Seznámení s hlavními představiteli uměleckých stylů a jejich díly. Přednášky z oborů malířství, sochařství a architektura jsou bohatě doplněny obrazovou dokumentací s využitím projekční techniky a studijními materiály, jednotlivá témata přednášejí špičkoví lektoři z vysokých škol: Filosofická fakulta UK, Ústav dějin křesťanského umění UK, Fakulta architektury a stavební ČVUT, historici umění a architekti, pracovníci galerií a muzeí: Národní galerie, Národní muzeum, Národní technické muzeum. Garantem kurzu je doc. Ing. arch. Radomíra Sedláková, CSc.

Určen pro:

Studentům je kurz výbornou přípravou pro studium na příslušných VŠ. Zážitek i poznání milovníkům umění a architektury bez rozdílu vzdělání i věku. Reference: "Jsem ráda, že jsem se o kurzu dějin umění agentury AHA dozvěděla a že jsem ho absolvovala. Doporučím ho každému, kdo bude mít o dějiny umění a architektury zájem. Úroveň přednášek je výborná." Iveta S.

Osnova:

III. semestr: RENESANCE-BAROKO, IV. semestr: MODERNÍ UMĚNÍ 19. a 20. STOL.

Bonus - videonahrávky při absenci, studijní materiály.

Vyučující:

Renomovaná lektorka doc. Ing. arch. Radomíra Sedláková, CSc., kurátorka sbírek architektury Národní galerie, vyučující dějiny architektury na katedře architektury Stavební fakulty ČVUT i dalších odborníků - kunsthistoriků, pracovníků galerií a muzeí.

Reference http://agentura-aha.cz/reference/ohlasy-ucastniku.html#RefDVUASedláková

Cena:

Zvýhodněná studentská cena III. semestr 3950,- Kč / IV. semestr 4950,- Kč - nutno doložit potvrzení o studiu v agentuře

Další informace:

Konání kurzu: 04.10.2017 - 30.06.2018 Podvečerní přednášky vždy ve středu 2 vyuč. hodiny od 17:45 hod., ob týden se střídá výklad z architektury a umění.